Günümüzde sosyal medya herkesin kullanmakta olduğu bir sanal dünya haline gelmiştir. Günümüzde meydana gelen teknolojik gelişmeler ile birlikte sanal dünyada aktif olan insan sayısı artmaya devam etmektedir. Her yaştan, her kültürden, her türlü insanı içinde barındıran sosyal medya bu çeşitliliği sayesinde bir pazar haline gelmektedir. Birçok firma bu platformlarda ürünlerinin tanıtımını ve reklamlarını yapmaktadır.

Facebook, günümüzde içerisinde milyonlarca kullanıcıya sahip olmasından dolayı önemli bir platform değeri taşımaktadır. Birçok firmanın ve kişinin aktif olarak kullandığı Facebook, reklam vermeye ve ürünlerin tanıtılmasına olanak sağlayan bir platformdur.

Facebook Üzerinden Konya’da Reklam Nasıl Verilir?

Öncelikle Facebook üzerinden reklam vererek, belirli sayıda ve türde kişiye erişim olanağına sahip olacaksınız. Facebook adresiniz üzerinden sağ üst kısımdaki ok işaretine basarak reklam oluştur. Oluştur seçeneğine tıklamanız ve açılan sayfa üzerinden de reklam türünüzü seçmeniz gerekmektedir. Seçiminizi yaptıktan sonra en önemli noktaya geçeceksiniz. Bu önemli nokta ise, reklamınız için hedef kitleyi belirleme aşamasıdır. Bu alanın önemli olmasının sebebi ise seçtiğiniz hedef kitle ne kadar doğru seçilirse o kadar reklam performansına sahip olmanızdır. Bu evreyi tamamladığınızda potansiyel olarak erişebileceğiniz kişi sayısını da görebileceksiniz.

Bu işlemden sonra reklam hesabını, bütçesini ve süresinin ayarlanması gerekmektedir. Bu ayarlamanın ardından reklam için bütçenizi nasıl harcayacağınızı düzenleyeceğiniz bir seçenek gelecektir. Bu evreyi de geçtikten sonra diğer önemli evreye geçilir bu evre ise vereceğiniz reklamın görselidir. Dikkat çekici görseller her zaman daha etkili olmaktadır. Daha sonra ise vereceğiniz reklamın metnini ve tıklandığında ise yöneltilecek bağlantının girişi yapılmalıdır.

Reklamınızın tamamlanmasından sonra önünüze iki seçenek gelecektir. Siparişi gözden geçir seçeneğiyle reklamınızı yayınlamadan önce görebilirsiniz. Daha sonra sipariş ver diyerek reklamınızın ücretini ödeyerek yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir