Günümüzde kullanılan en yaygın sosyal medya araçlarından biri olan Instagram özellikle gençler tarafından kullanılmaktadır. İnstagram yakın zamanda 1 milyar kullanıcıyı geçmiş durumunda. En yaygın ve popüler olarak bilinen Instagram bazı insanlar tarafından popüler olma düşüncesi ve isteği ile ortaya çıkıyor. Bu popülaritenin hem takipçi hem de beğeni konusunda olduğu belirlenmiştir. Popüler olma duygusunun takip edilen hesaplardan ya da çevrede bulunan insanlardan kaynaklandığını da söyleyebiliriz. Instagram keşfet ise sizi birdenbire popüler ve tanınmış kişi yapabilir. Instagram paylaşımlarınızın diğer paylaşımların arasından sıyrılarak öne çıkmasını istiyorsanız fotoğraflarınızı güzelleştirmeye yarayan uygulamalar kullanabilirsiniz. Her ne kadar Instagram’da birçok farklı  yapabilmek için seçenek olsa da bazı durumlarda başka araçlara ihtiyaç duyulabiliyor.

Instagram’da Nasıl Ön Plana Çıkabiliriz

Instagram keşfet bölümüne çıkmak için belli başlı konularda farklı ve hep bir adım önde olmanız gerekir. Belli bir beğeni oranına ve belli bir takipçi kitlesine sahip olmanız gerekiyor. Video ve fotoğraflarınıza uygun filtre ve düzenlemeler kullanmanız oldukça önemli. Instagramda fotoğraf ve videolarınızı paylaşırken kesinlikle konum eklemeyi ihmal etmeyin. Bu şekilde insanlar sizin nerede fotoğraf veya video çekildiğinizi öğrenirler ve belirttiğiniz konumda bulunan gönderilerde de çıkmanızı sağlar.

Instagram’da paylaşılan fotoğraf ve videolarınıza ( hashtag ) etiket uygulayın. Bu etiketleri kullanırken, etiket sayısını fazla abartmamaya dikkat edin. Ve etiketlerin paylaştığınız gönderi ile alakalı olmasına dikkat edin. Paylaşılan gönderinin ilk 1 saat içinde belli bir yorum ve beğeni sayısına sahip olması gerekmektedir. Sadece beğeni ve yorum sayısı değil Instagram kaydet sayısı da belli bir sayısı da belli bir seviyede olmalıdır. Beğenen ve yorum yapan hesapların takipçi sayısı ne kadar çok ise, Instagram ön plana çıkma oranı da o kadar artmaktadır. Tabi ki de bu maddelerin hepsini uygulamak yetmiyor.

Konya’da İnstagram Ön Plana Çıkma

Düzenli gönderi paylaşarak sürekli aktif olmanız gerekiyor. Takipçilerinizin gerçek  olması oldukça önemli.  Bunları uygulayarak kesin çıkarım diye düşünmemelisiniz. Çünkü Instagram ön plana çıkmak birazda takipçileriniz ile ilgili. Hesap etkileşiminin iyi olması Instagram ön plana çıkmanıza önemli bir etki sağlayacaktır.

Paylaştığınız gönderilerde yorum sorunu yaşıyor, az geldiğini düşünüyorsanız eğer grup kurup karşılıklı yorumlar da bulunabilirsiniz. Takipçilerinizin günün en çok hangi saat diliminde aktif olduğunu bularak o saatlerde gönderi paylaşımı yaparsanız eğer bu da size bir avantaj sağlayacaktır. Öncelikle Instagram ayarlar kısmına gelerek istatistikler bölümünü seçeceksiniz. Hedef kitle kısmına girerek takipçiler sekmesinden takipçilerin hangi saatlerde hangi günlerde daha çok aktif olduklarını görebilirsiniz. Elinizde ki saat ve güne göre paylaşarak etkileşimi olduğundan daha üst seviyede tutabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir