WEB TASARIM

WEB TASARIM

Web Tasarım

Web Tasarımı, internet sitelerinde arama yapabilmenize olanak tanıyan, ana kısımlar ile kişi topluluklarını ve kurumları, elde edilmiş ürün ve hizmetlerin tanıtımını grafik ve metinlerle oluşturulan kaliteli bir ara yüzdür. Ağ ortamında yayınlanmakta olan online sistemlere web sitesi ve bu sitenin oluşumundaki sürece web tasarımı olarak değinilebilir. Web sitesi için Hazırlanan tasarımın, sade grafik alanından farklı olarak tarayıcılar tarafından okunabilen HTML dilinde çevrilmiş olması gereklidir. Web sitesi gerçekleştiren ve meslek edinip tasarlayan kişilere web master ya da web tasarımcısı denmektedir.

Web Tasarımı Yapımı

Web tasarımı yapmak kimi kullanıcılara göre kolay kimi kullanıcılara göre ise uzun uğraşlar verebilecek veya çok kısa sürede yapılabilecek beceridir. Bu tamamen kullanıcıların pratiklik ve grafik becerilere bağlı olarak değişmektedir. Yapacağınız web tasarımın öncelik olarak bir maliyeti olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Kimi siteler yapmak oldukça maliyetlidir. Örneğin eğer hazır olan bir tema üzerine web tasarım yapmak isterseniz, 150 USD altında ücret ile bu temanın uygulaması üzerine sınırlı ve küçük bir bütçeyle site tasarımı yapılabilir. Fakat tamamen kendinize özgün ve kaliteli bir kod yapısı kullanarak web sitesi oluşturmak istediğinizde tasarım sürecinin uzayıp sitenin maliyetini artacağını unutmamanız gerekli. Sade kullanım ya da oldukça dikkat çekici bir web sitesi yapmak tamamen sizin elinizde.

Web Tasarımı Yapım Aşamaları

İyi bir web tasarım yapmak istiyorsanız iyi bir vakit ve iyi bir maliyeti gözden çıkarmanız gerekebilir. Uzun uğraş isteyen ve oldukça dikkat gerektirebilen web site tasarımları tamamen sizin yeteneğinize bağlı olarak değişebilir. Bu bağlamda web sitesi yapmak istediğiniz zaman bazı süreçler var. Bu süreçleri doğru ve titiz bir şekilde yaptığınızda oldukça harika tasarımlarla kendinizi ön plana çıkarmanız mümkün. Web sitesi yapmanın adımlarını kısaca sıraladığımızda;

1-      Projelendirme yapılmalı (Rakip analizi, Brief, Kullanıcı Deneyimi Tasarımı ve Bilgi Mimarisi Tasarımı)

2-      Yapacağınız Grafik Tasarımını oluşturmalı,

3-      Web Sitesi için HTML / CSS kodlama yapmaya özen göstermeli,

4-      CMS Entegrasyonu / Yazım İşi ve

5-      Test Yaparak Web tasarımını gerçekleştirebilirsiniz.

WEB TASARIM İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ