SEO ÇALIŞMASI

SEO ÇALIŞMASI

Seo Çalışması

Seo kelimesi “Arama motoru optimizasyonu” anlamına gelmektedir. Seo çalışması oldukça uzun süreçten geçmekte olup uzun uğraşlar istene bir çalışma yöntemidir. Seo çalışmasını bireysel olarak yapabilir profesyonel yardım alarak ta çalışma pratikliği geliştirebilirsiniz. Tamamen özgün ve doğruluk isteyen bu çalışmalar tasarlanmış olan web sitesi için arama motorlarının en üst kısmında yer alması tamamen seo içerikli yazılara bağlıdır.

Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Seo çalışması 2 farklı aşamada incelenir. Bu aşamalarda; site içi ve site dışı optimizasyonlarını oluşturur.

Site içi optimizasyon, sitenin kullanıcılar tarafından arama motorlarında göreceği durumları kapsar. Yapılacak olan site içi optimizasyon çalışmasında yüksek verim almak için sitenin kendi alt yapısının bu çalışmalara uygun olması gereklidir. Bu alt yapıların oluşumu için gerekli içerikler ise; İndexleme, Robots.txt, Domain, Domain Yaşı, Site haritası, CanonicalUrl, Breadcrumbs (Ekmek Kırıntısı), Kırık link bağlantıları, Mobil tema, Sayfa hızı, Tasarım, İç bağlantılar, Başlık, İçerik, Açıklama, Anahtar kelime Yoğunluğu ve Görsel alt etiketleridir.

Site Dışı Optimizasyon, SEO çalışmasında önemli olan kısımlardan bir diğeridir. Elde edilen çalışmaların hemen hemen %65’lik bir kısmını oluşturur. Site dışı SEO çalışmasıyla birlikte almak istediğiniz verim süresi kısalacaktır. Bu süre zarfının temelini backlink çalışmaları oluşturur. Bunlar; SEO Backlink ilişkisi, Text link çalışması, Tanıtım yazıları, Blog tanıtımı, Forum tanıtımı, Sözlük tanıtımı, Video çalışmaları, Soru ve cevap siteleri, Sosyal medya ve image link olarak sınıflandırılabilir.

Seo Çalışmasının Faydaları

Seo çalışması markalar için oldukça önem arz eden ve yenilik açısından güncelliğini koruyan çalışmalardır. Markalar için bir takım faydaları mevcuttur. Bunları sırayla ele aldığımızda;

·         Marka bilinirliğinin artmasını sağlar.

·         Doğal olarak web sitesine yoğunluğu arttırır.

·         Adwordsa harcanılan bütçeyi düşürülür.

·         Seo çalışmalarının kalite trafiği artar.

·         Tarayıcılar ve mobil aramalar üzerinde üst sıralarda yer almasını sağlar.

·         Daha geniş hedef kitleye ulaşma imkanını sağlar.

·         Rakipleri alt ederek onları hızla geçebilmenize yardımcı olur.

·         Üst sıralarda olmanız sayesinde, 7/24 rahatlıkla tanıtımı yapabilirsiniz.

·         Uzun vadeye yönelik çalışmalar yürütülüyorsa gayet idealdir.

 

SEO ÇALIŞMASI İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ