DANIŞMANLIK HİZMETİ

DANIŞMANLIK HİZMETİ

Danışmanlık Hizmeti

Danışmanlık hizmeti tüm dünyada aktif şekilde rağbet görmektedir. Bu durumun ülkemiz içinde son yıllarda yükselişte olduğunu görmekteyiz. İşletmeler çoğunlukla markalaşmada pazarlayama, insan kaynaklarına, muhasebeye, satış sonrası hizmetlere gibi birçok alanda uzman danışman alarak sorunları çözüp ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara yönelmektedirler. Ancak danışmanlık hizmeti tam anlamıyla bir meslek olmayışı, danışman kişilere herhangi bir izin veya lisans verilmeyişi birçok kişilerce danışman olmaya yönelik adımlar atmaktadırlar. Aslında danışmanlık hizmeti tam anlamıyla teknik ve finansal sorunları çözmeye yönelik odaklanmış kuruluşlardır.

Danışmanlık Hizmetlerine İhtiyaç Duyulması

İşletmeler gelişimlerini arttırmak için dışarıdan sürekli olarak hizmet almak istemektedirler. Bunun sebebi teknik bilgiden yönetim bilgisine kadar birçok alanda çalışan barındırmamalarından kaynaklanır. Yoğun çalışma temposundan dolayı birbirinden farklı alanlara ve ihtiyaç duyduğu bilgilerin odaklanmasının vakit kaybı olarak gördüklerinden, bu gibi ihtiyaç duyulan alanların eksikliğinin giderilmesi için danışman kuruluşlarına ihtiyaçları vardır. Bunun sebebi eldeki sermayenin nakit akışının sürekli aktif şekilde işlemesine yönelik olarak dengede tutmasıdır. Kurum ve kuruluşların sürekli olarak ihtiyaç duyduğu uluslararası kabul edilmiş danışmanlık hizmetlerini vardır. Bunlar:

-Yönetim Danışmanlığı

-Üretim Danışmanlığı

-İnsan Kaynakları Danışmanlığı

-Pazarlama Danışmanlığı

-Finans ve Muhasebe Danışmanlığı

-Satın Alma Danışmanlığı

-Uluslararası İşlemler Danışmanlığı

Danışmanlık Hizmetinin Faydaları

Danışmanlık hizmetinin kurum ve kuruluşlar için oldukça faydası vardır. Bu faydalar:

·         Özel bir hizmet alındığından dolayı, herhangi bir pazarlama, muhasebe vb. gibi sorunlarla karşılaşılması,

·         Fikir inceliği oluşturması,

·         Birbirinden farklı tavsiye oluşu,

·         Sorunlar karşısında çözümler bulabilmesi,

·         Gerekli olan bilgilere hızlıca erişebilmesi,

Danışmanlık Hizmeti’ni Seçme Süreçleri

Müşavirlik şirketlerini seçmek oldukça zor bir süreç olarak değerlendirilir. Bu bağlamda firmaların danışmanlık hizmeti seçimi sırasında dikkat etmesi gereken bazı parametreler mevcuttur. Bunları kısaca özetlersek eğer; öncelikle önemli olarak etkili bir danışman, güvenilir ve yüksek bir karakter barındırıyor olmalıdır. Tecrübeli bir danışman, firmanın karşısında duran zorlukları ve fırsatları deneyimlemesi gereklidir. Problem çözebilen danışman,inisiyatif özelliği olabilen ve problemler karşısında kısa sürede çözüm bulabilmelidir. İletişim Becerisine sahip bir danışman, iletişime her daim açık olmalıdır. Sözlü ve yazılı bir dille beceri seviyesi yüksek olmalıdır. 

DANIŞMANLIK HİZMETİ İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ