GOOGLE HARİTA YORUM

GOOGLE HARİTA YORUM

Google Harita

Birçok kesimin oldukça aktif bir şekilde telefonlarından kullandıkları uygulamalardan biri olan Google Harita, çoğunlukla navigasyon olarak kullanılıyor. Dünyanın her yerini 3 boyutlu bir şekilde kullanıcılarının karşısına çıkan uygulama sayesinde gitmek istediğiniz her yeri deneyimleyebiliyorsunuz. Tamamen ücretsiz şekilde kullanıcılarına hitap eden uygulama sayesinde tüm sokaklarda adım adım gezip merak ettiğiniz yerlere erişme imkanını yakalamış oluyorsunuz.

Google Harita Özellikleri

Google Haritalara bilgisayardan yanı sıra cep telefonlarından ve tabletlerden de erişebiliyorsunuz. Bilgisayardan tarayıcıya girip www.google.com.tr/maps adresini yazdığınızda hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca mobil kullanıcılar için Google Haritalar uygulamasını indirerek kullanabiliyorsunuz. Uygulamaya giriş yaptığınız sırada bulunduğunuz konumu görebiliyor ve gitmek istediğiniz yere uygulama rota oluşturup kolayca gitmenizi sağlıyor.

Sesli komut özelliği sayesinde araç sürücüleri için pratiklik kazanıldığıgörülmekte. Sürüş sırasınca sürücülerin dikkatinin dağılmaması için ellerini direksiyondan kaldırmadan telefona “Ok Google” sesli komutunu vererek aktif hale getiriyor. Gitmek istenilen yeri de sesli söyleyerek rotayı oluşturabiliyor.

Google Haritalar Yorum

Google Haritalar, birçok kişi için oldukça önemli bir araç haline geldi. İşletme sahipleri başta olmak üzere bir çok kullanıcının bulmak istediği işletmeleri rahatlıkla bulma imkanını sağlıyor. Ziyaretçiler gitmek istedikleri işletmeleri veya konumlara Google haritalar üzerinden inceleyerek gidiyorlar. Bu nedenle işletmelerin harita üzerindeki konumlarını doğru belirtmeleri ve Google haritalar kullanıcıların dikkatini çekebilecek görseller koymaları oldukça önem kazandırıyor. Üstelik kullanıcılarda işletmelerde Google haritalara yorumlar yapabiliyor. Gitmek istenen yer hakkında daha iyi fikir sahibi olunabiliyor. Bu sayede işletmelerde kullanıcılarda güvenirliğin seviyesini görerek ona göre hareket edip etmeyeceklerini planlaya biliyorlar.

Google Haritalar kullanımı, gelen kullanıcı yorumları ve eleştirileri dikkate alarak yapılan değişiklikler sayesinde uygulama daha da pratik hale getirildi. Değişikliklerden en önemlisi olarak uygulamayı kullandığınız sırada telefon çaldığı vakit yaşanan sıkıntıydı. Değişiklik önce uygulamada yön tarifi aldığınızda telefon çaldığı sıra yön tarifi anlatımı devam ediyordu. Bu gelen değişiklik sayesinde gelen çağrı sırasında duran yön tarifi duruyor. Böylece Google haritalar kullanıcıların yaşadığı büyük sorunu da gelen güncellemeyle gidermiş oldu.

 

GOOGLE HARİTA YORUM İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ